Društvo Naša djeca Petrinja dobilo je svoje prostorije na Trgu narodnih učitelja, koje su uz mnoštvo djece, mladih i onih koji s njima rade svečano otvorene. Na otvorenju nazočila su brojna djeca starijih odgojnih skupina Dječjeg vrtića Petrinjčica, koja su obilježila  otvaranje prostorija sadržajnim i raznolikim programom – kreativnim i likovnim radionicama, degustacijom zdrave hrane i poslastica, te pjesmom i smijehom koji je ispunio ispunio cijeli trg u centru Petrinje

Martina Boltužić Dževerlija, predsjednica Društva Naša djeca Petrinja te logopedica u Općoj bolnici „Dr. Ivo Pedišić“ Sisak prilikom otvorenja je istaknula: „Društvo Naša djeca Petrinja napokon ima prostor u kojem će se odvijati mnoge aktivnosti namijenjene djeci i njihovim roditeljima. Prostor smo uspjeli osigurati iz donacija privatnih firmi koje su ovom prilikom željele ostati anonimne, uz potporu i pomoć u izvođenju radova brojnih Petrinjaca koji su na poziv za volonterskim radom vrlo brzo se odazvali i iz sredstava koje smo dobili iz proračuna Grada Petrinje za pomoć udrugama mladih. Ono što je bitno je da će se u ovom prostoru odvijati bajkaonice, igraonice za djecu do 3 godine za koju do sada nije bilo organiziranih aktivnosti u našem gradu. Organizirat ćemo i brojne edukacije i druženja za roditelje, bit će i pomoć stručnog tima koji volontira u Društvu Naša djeca Petrinja te likovne i kreativne radionice.“

Gradonačelnik Petrinje Darinko Dumbović je, uz pomoć dvoje vrtićke djece, prerezao vrpcu i tako zvanično otvorio novouređeni prostor igraonice. Nakon toga je pozdravio je okupljene sudionike svečanosti ovim riječima: „Vjerujem iskreno i prijateljski da danas jednim kvalitetnim zajedničkim radom u jednoj odličnoj sinergiji Društvo Naša djeca te udruga svih onih koji vode brigu prije svega o našoj djeci i kad pogledamo sve ove naše nasmijane i vesele klince mislim da ništa ljepše na svijetu nema, a pogotovo vidjeti ih kako uživaju u sadržajima koje organizira Grad sa svojim udrugama. Ovo su stvari koje treba poticati.“

„Otvaranje ovih prostorija u Petrinji je velika stvar i za djecu u Petrinji, za njihove roditelje, ali i za krovnu udrugu Saveza Društva Naša djeca Hrvatska jer Petrinja je jedno malo, ali toliko aktivno volontersko društvo i mislim da zaslužuju svoj prostor, čak i još veći prostor iz razloga što mu je namjena prvenstveno kao igraonica i posudionica igračaka i slikovnica, ali ustvari jako dobro znamo da rad s predškolskom djecom, sa tom predškolskom djecom je i najvažniji rad sa djecom. Osim navedenog, djeca će ovdje moći uživati i u programu bajkaonice, a roditelji u tribinama namijenjenima njima.“ – zaključila je Snježana Krpes, tajnica Saveza Društva Naša djeca Hrvatska.

Tekst:  Gordana Pećirko, odgojiteljica savjetnica

Fotografije: Ivana Ćuk, zdravstvena voditeljica

                 : Gordana Pećirko, odgojiteljica savjetnica

                 : Portal 53