Kutak za roditelje

Poštovani roditelji,
u ovoj rubrici možete pronaći tekstove koji vam mogu biti od interesa pri osnaživanju vaše roditeljske uloge i odnosa s vašom djecom. Uživajte u čitanju, učenju i osobnom razvoju!

Djeca i roditelji u stresno vrijeme koronavirusa

Pročitajte što možete činiti da sebi i svojoj djeci olakšate ovu novu i nepoznatu situaciju

Još o tome kako djeci objasniti epidemiju koronavirusa čitajte na stranici Društva za psihološku pomoć!

IDEJE ZA AKTIVNOSTI S DJECOM KOD KUĆE

A Simple Stone Activity to Try Today! | Montessori activities ...Igra povezivanja kamena s njegovim obrisom – za izradu je potreban papir, flomaster i mnoštvo kamenja različitih oblika i veličina (a možete biti i kreativni oko odabira drugih predmeta za ovu igru!).
Izvor: Pinterest

Kako napraviti plastelin kod kuće i usput naučiti nešto o znanosti - Pocetna slikaPlastelin iz kućne radinosti – za pripremu su potrebni sastojci koje vjerojatno već imate kod kuće, brašno, voda, sol, ulje, limunska kiselina i prehrambene boje. Djeci se uz izrađeni plastelin za igru mogu dati različiti kalupi, plastični nožići, valjci… Kako ga izraditi, ali i koje su dobrobiti igre s plastelinom za djecu pročitajte na internetskoj stranici STEM Malih istraživača.