KRUŠKA, JABUKA, GROŽĐE… KADA JESEN DOĐE, TOGA VOĆA IMA!

 

Draga djeco,

već smo razgovarali o tome koje je sada godišnje doba u našoj prvoj aktivnosti. Sjećate li se? Tako je, sada je JESEN! Koja su ostala godišnja doba? Tako je, ZIMA, PROLJEĆE i LJETO! Što sve primjećujemo u jesen? Lišće žuti, crveni, postaje smeđe i opada sa stabala. Kiša češće pada, ujutro se javlja magla. Postaje hladnije i moramo se toplije obući. Sve se to događa u jesen. A jesen nas razveseli i plodovima koji zriju! Kruške, jabuke, šljive, grožđe… Sve to voće dozrijeva u jesen. 

Poslušajte veselu pjesmicu, odaberite svoje najdraže voće i pokušajte ga izraditi dok vježbate svoje prstiće kao što je vaša teta u videu. Možete koristiti čep da izradite bobice grožđa, ali možete pokušati i sami nacrtati voće koje volite, a koje stiže u jesen. Veselimo se “voćnoj salati” koju ćete nam pripremiti! 🙂

 

PORUKA RODITELJIMA

Poštovani roditelji,

osim što vam donosimo još jednu aktivnost za razvoj fine motorike, primijetit ćete kako djeci obraćamo pažnju na pojam godišnja doba, sva njegova obilježja i pojam voće. Od djece u ovoj dobi se očekuje poznavanje godišnjih doba i njihovih obilježja. Pokušajte u svakodnevnom razgovoru s djecom, primjerice prilikom šetnje parkom, djeci skrenuti pažnju na promjene u prirodi koje prate jesen. Također, djeca u ovoj dobi trebaju već znati povezati pojmove za svojom kategorijom – npr. očekujemo da znaju da su jabuka, šljiva i grožđe voće, da su ruža, tratinčica i maslačak cvijet, da su mačka, žaba i krava životinje… Pokušajte poticati djetetove kognitivne vještine i vještine govornog izražavanja postavljajući im pitanja poput ovih: Što je jabuka?, Što je pas?, Što je lopta?. Ovakve igre ne zahtijevaju puno – možete ih odigrati i dok se vozite u autu prema vrtiću! Želimo vam dobru zabavu s vašom djecom! 🙂

Pristižu dječji radovi! 🙂

 

Pristigli su nam brojni prekrasni radovi i na temu Ježeva kućica! Jako nas raduje vaš trud i vaše aktivno sudjelovanje u ovim našim aktivnostima! Pristigle dječje radove pogledajte ovdje! 🙂