VESELI BROJEVI

 

Draga djeco,

nakon slušanja priče o Juhi od bundeve, vaše tete su pripremile jednu veselu bundevu s brojevim. Znate li vi brojati? Tako je! 1, 2, 3, 4, 5, 6, … Do kojeg broja znate brojati?

Pokušajte s vašim roditeljima izraditi vašu bundevu s brojevima, kao što vam teta pokazuje u videu! Želimo vam dobru zabavu! 🙂

Pristižu nas ovi veseli dječji radovi! 🙂

PORUKA RODITELJIMA

Poštovani i dragi roditelji,

u ovoj dobi očekujemo da djeca pokazuju veći interes za brojke, da mehanički broje preko 20 te da uz pravilno pokazivanje prebrojavaju od 4 do 12 elemenata. Mnogo je igara, ali i svakodnevnih situacija u kojima ove vještine možete poticati. Djetetu možete dati uputu da vam dohvati 5 žlica, možete na putu do vrtića brojati pse ili crvene aute koje ćete vidjeti, pitati koje su brojke na tablici auta ili koji je kućni broj na nekoj kući kraj koje prolazite. A igara s brojevima je puno – danas dijelimo ovu u kojoj, osim brojki, djeca provlačeći špagu vježbaju i prstiće što nam je važno za finu motoriku, a time i grafomotirku (odnosno pravilno korištenje olovke), o čemu smo ranije već više puta govorili. Nadamo se da i vi uživate u aktivnostima s djecom, jer djeca im se zaista vesele! 🙂