EKA, EKO I USKRSNI ZEKO

 

Povodom blagdana Uskrsa odgojiteljice dječjeg vrtića Petrinjčica pripremile su za djecu redovnog programa i programa predškole prigodnu predstavu “Eka, Eko i uskrsni zeko”.

Kako je sastavni dio odgojno-obrazovnog rada s djecom rad na raznim ekološkim projektima, održivom razvoju, tako se u priči  povezala čista / nečista,  zagađena  šuma i dočekivanje Uskrsa u jednoj lijepoj čistoj šumi. Čista šuma je postala suradnjom  životinja, stanovnika šume. Predstavu su djecu sa velikim zanimanjem i oduševljenjem gledala.

U predstavi su glumile odgojiteljice: Katarina-Selma Blinja, Ana Božanović, Jelena Fiala, Ivanka Juić, Dijana Plevanč, Tamara Pucović, Romana Roksa, Dragana Šarčević i  Nikolina Vučak.

Odgojiteljica Zlata Begović  je predstavu glazbeno pratila. Na kraju predstave uskrsni zeko je djecu darivao čololadnim jajima. Djeca su sa glumcima pjevala i plesala  neke poznate, a  i neke nove nepoznate pjesme koje im je odgojiteljica Zlata Begović  pripremila.