Djeca i mediji

DJECA I MEDIJI

Suvremeni digitalni svijet kakvom su djeca izložena već od najranije dobi, zahtijeva od roditelja sagledavanje njegova utjecaja na razvoj i dobrobit djece. Posebno je to važno u ovo vrijeme u kojem su djeca više kod kuće, s većom vjerojatnosti da budu izložena ekranima. Pred nama je zadatak da promislimo koja je uloga nas odraslih u stvaranju poticajnog okruženja za dijete, koje će ga medijski opismenjavati, a istodobno zaštititi.

O ovoj važnoj temi čitajte više u knjižici sa savjetima za korištenje medija u obitelji “Djeca i mediji”. Bitne informacije donosi i vodič za roditelje i skrbnike djece u dobi od 0 do 6 godina Djeca i vrijeme pred ekranom – dobar početak. Kako su djeci slikovnice blizak način učenja o svijetu, i o medijima mogu naučiti iz njih. Slikovnica o medijima – medijska pismenost za najmlađe namijenjena je djeci, roditeljima, skrbnicima i odgojiteljima. Najmlađima može pomoći u prepoznavanju razlike između svijeta medija i stvarnog svijeta.