Dobrotvorna akcija „Velika srca za Malu kuću“

Petrinja; 18.12. 2018.g.

Studenti Učiteljskog fakulteta Odsjeka u Petrinji organizirali su dobrotvornu prodaju kolača. Tog humanitarnog posla su se uhvatile tri studentice s treće godine predškolskog smjera: Iva Drinovac iz Velike Gorice i Iva Bem i Darija Prnjak iz Zagreba. Ove djevojke velikog srca su se jako angažirale, izreklamirale svoju ideju, a ona je bila sljedeća: prodajom domaćih kolača, koje su ispekle studentice s faksa, kupit će se potreban materijal za rad s djecom u Udruzi osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije. Prodaja kolača je trajala od 17.do 19.prosinca, na Učiteljskom fakultetu u Petrinji i bila je veoma uspješna.

U ovoj plemenitoj akciji sudjelovala su i djeca odgojne skupine „Suncokreti“, koja su, u pratnji svojih odgojiteljica Marije Pavelić Tintor i Gordane Pećirko, posjetila Učiteljski fakultet Odsjeka u Petrinji, gdje su s veseljem kupovali slasne „studentske“ kolačiće i degustirali ih u prostorijama studentske menze. Posjetili su i Djeda Mraza u njegovoj sobi i u tajnosti mu povjeravali svoje želje. Po završetku humanitarnog druženja studenti, profesori i djeca složno su zaplesali i zapjevali „Zvončiće“, te čestitali jedni drugima nadolazeće blagdane.

Tekst i fotografije: Gordana Pećirko, odgojiteljica savjetnica