Drvo na travnjaku

PJESMICA UZ POKRET – DRVO NA TRAVNJAKU

U sklopu metodičkih vježbi iz kolegija Metodike upoznavanja okoline 2 na Učiteljskom fakultetu: Odsjek u Petrinji, pod vodstvom profesorice Edite Rogulj, studenti su se odlučili pridružiti “Vrtiću od kuće”. Obzirom da u ovim neobičnim vremenima nisu u mogućnosti dolaziti u Dječji vrtić Petrinjčica i družiti se s djecom, vrijedni studenti su odlučili snimati aktivnosti kako bi djeci uveseljavali dane koje provode kod kuće.

Autorice ove video-aktivnosti su studentice 3. godine Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, Elena Miščević i Ivona Iveljić. Pjesmica „Drvo na travnjaku“ izvodi se uz odgovarajuće pokrete koji prate sadržaj same pjesmice. Aktivnost se može izvesti u zatvorenom prostoru ili na otvorenom, a za nju nije potrebno ništa osim malo dobre volje. Kroz koreografiju dijete razvija grubu motoriku pokreta, slušnu osjetljivost te pamćenje. Pridružite se i vi s djecom ovom pjevno-plesnom izazovu! 🙂