Drvo po drvo – igračka!

Na vrata našeg vrtića je u utorak, 21. svibnja 2024. godine, pokucao čovjek uvijek nasmiješena lica, umjetnik Matija Bobek. U sklopu projekta Ministarstva kulture i medija zvanog “Ruksak (pun) kulture” u našem vrtiću se spremalo nešto jako zanimljivo. Naše Zebrice su, sa svojim odgajateljicama Danijelom Ivičić i Sonjom Jandrić, znatiželjno pogledavale prema Matiji dok je u skupinu unosio košare pune drveta, grančica i alata. Matija je majstor za izradu predivnih malih umjetnina od drveta i upravo to nam je donio kako bi nam pokazao što njegove ruke mogu napraviti.

I mogu napraviti puno toga, od malih autića do ogromnih dinosaura i klokana! Mališani su bili očarani time što se sve može napraviti od tako jednostavnog i svakodnevnog materijala. Uz malo Matijinih uputa i upoznavanja s alatima, radionicu “Drvo po drvo – igračka” smo uspješno otvorili i Zebrice su krenule u pretvaranje svoje mašte u prave male umjetnine. Učili smo kako prepiliti drvo, rašpati ga, udubiti ga, napraviti rupu, koristiti škripac i brusni papir, zalijepiti dva komada drveta, nema čega se nismo dotakli. Učili smo i kako drvetu dati lijepi sjaj pomoću voska, pomoću dva štapića napraviti glazbene instrumente i još mnogo toga. Svi smo ostali pod dojmom što se sve od drveta može napraviti i da nam je samo naša mašta granica. Zahvaljujemo se Matiji i Ministarstvu kulture i medija na ovoj odličnoj radionici i projektu u kojem sudjelujemo već dugi niz godina.