Eka, Eko i uskrsni zeko

I ove je godine razigrana grupa odgojiteljica Dječjeg vrtića Petrinjčica za Uskrs pripremila za djecu redovnog programa i programa predškole prigodnu predstavu Eka, Eko i uskrsni zeko!

Radnja priče se događa u šumi, koja je nečista, zagađena i u kojoj jedino uživa Zagađenko. Uskrsni zeko se razbolio i bilo je upitno da li će moći djeci donijeti uskrsna jaja u gnijezdo. Kako se to ne bi dogodilo u pomoć su priskočile šumske životinje. Ježić, medo, lisica i vuk su se udružili i zajedno očistili šumu, a zeko je mogao razveseliti djecu sa uskrsnim jajima. Čak je i Zagađenko postao Čistunko.

“Kad se male ruke slože, sve se može…”

 U predstavi su glumile: Nela Baljak, Selma Katarina Blinja, Ana Bobreta,  Tea Brebrić, Ivana Crnković, Danijela Ivičić, Andrej Pipalović, Marija Pranjić, Nikolina Vučak. Predstavu je glazbeno pratio Dalibor Pucović.