Hodaj, potrči, poskoči!

HODAJ, POTRČI, POSKOČI!

U sklopu metodičkih vježbi iz kolegija Metodike upoznavanja okoline 2 na Učiteljskom fakultetu: Odsjek u Petrinji, pod vodstvom profesorice Edite Rogulj, studenti su se odlučili pridružiti “Vrtiću od kuće”. Obzirom da u ovim neobičnim vremenima nisu u mogućnosti dolaziti u Dječji vrtić Petrinjčica i družiti se s djecom, vrijedni studenti su odlučili snimati aktivnosti kako bi djeci uveseljavali dane koje provode kod kuće.

Video-aktivnost osmislile su studentice 3. godine Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, Manuela Marinčević i Ivona Ćosić. Aktivnost je jednostavna za pripremu – dovoljna je kreda za crtanje po betonu ili pik traka za lijepljenje, a aktivnost se može pripremiti unutra ili vani. I sama djeca mogu biti kreativna u njenoj pripremi. Osim toga, aktivnost potiče prirodne oblike kretanja i razvoj koordinacije pokreta cijelog tijela uz dobru zabavu. Priprema, pozor, kreni! :)