Jesen u vrtiću

JESEN U VRTIĆU

 

Jesen u vrtiću provodimo uz brojne aktivnosti kroz koje djeca istražuju jesenske plodove te boje, mirise, teksture i okuse jeseni. Razgovaramo o promjenama koje se događaju u prirodi oko nas i tako bolje upoznajemo godišnja doba i njihova obilježja. Naše sobe krasi mnoštvo plodova jeseni u čijem prikupljanju nam pomažu roditelji te istražujući pobliže upoznajemo njihova obilježja i širimo rječnik usvajajući njihove nazive. Hodnicima se šire veseli zvuci pjesmica poput one svima poznate “Kruška, jabuka, šljiva” te mirisi pečenog kruha, kiflica i štrudli koje djeca svojim ručicama pripremaju s odgojiteljicama. Zidove krase brojna “mala umjetnička djela” u bojama jeseni. Održavamo kestenijade uz druženja s roditeljima, a obilježavamo i Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i Svjetski dan jabuka… Prilika je to za djeci kroz raznolike aktivnosti približiti važnost zdrave prehrane, odgovornosti prema prirodi koja nam pruža sva ta bogatstva i vrijednosti čovjekova rada na zemlji kojim se osiguravaju namirnice. Svakodnevno smo bogatiji za brojna iskustva kroz koja se zabavljamo, učimo, rastemo i razvijamo. 🙂