Kockice i Suncokreti na izletu

KOCKICE I SUNCOKRETI NA IZLETU NA IMANJU CONTESSA

 

Djeca iz skupina „Kockice“ i „Suncokreti“ iz objekta Slap su 13. travnja u pratnji svojih odgojiteljica i pedagoginje bila na svom prvom jednodnevnom izletu na imanju „Contessa“ kod Jastebarskog.
Izlazak djece iz autobusa i dolazak na imanje bio je poput ulaska u bajku – pred ulazom su djecu dočekali kostimirani animatori, koji su ih poveli na razgled imanja. Djeca su se družila s plemenitim konjima lipicancima te razgledavala bajkovito uređeno imanje. Djevojčice su u baroknom salonu slušale romantične priče o princezama, dok su dječaci u lovačkoj sobi slušali priče o vitezovima i viteškim igrama. Djeca su posjetila odaje s raskošnim haljinama i viteškom opremom, te su, obučena u vitezove i princeze učili vještine mačevanja i plesove, koji su se nekad davno plesali na dvorskim svečanostima. Nakon ručka uslijedile su tematske radionice po željama djece – crtanje, slikanje, pečenje starinskih „kraljevskih kolačića“… Umorni, ali sretni, maleni izletnici su se u Petrinju vratili puni dojmova i maštovitih priča, koje su prepričavali svojim roditeljima. Izlet u „Contessu“ za sve je bio nezaboravan doživljaj. 🙂