Lavići na Coprnjastom putu

LAVIĆI NA COPRNJASTOM PUTU

 

Djeca skupine Lavići, zajedno s roditeljima i svojim odgojiteljicama, uputila su se autobusom 19.5.2023 na jednodnodnevni izlet prema Sv. Križu Začretje u naselje Sekirišće. Animator udruge “Coprnjaki i Coprnice” dočekao je izletnike sa zanimljivom pričom o coprnicama te ih poveo na izletničko-rekreativnu poučnu stazu “Coprnjasti put”. Izletnici su se vozili kočijom, vidjeli stogodišnje kleti, kušali domaći sir “prgice” i upoznali prekrasne zagorske brežuljke i prirodu. Na odmorištu su ih dočekale “prave coprnice” sa “coprnjastom juhom” koju su svi s guštom pojeli. U prekrasnoj prirodi djeca i odrasli su uživali nekoliko sati u igri i druženju – djecu su jahala ponije, natjecala se u gađanju praćkom, lukom i strijelom, traženju djeteline s četiri lista, utrkivala se na metli, tragala za slatkišima u “začaranoj šumi”… Po povratku iz “začarane šume” u prostoru udruge organiziran je zajednički ručak, a nakon njega natjecanje u plesu i igranje nogometa na igralištu. Umorni, ali i puni dojmova nakon provedenog dana punog čarolije, uzbuđenja i igre, izletnici su se u popodnevnim satima vratili u Petrinju. 🙂