Ljetno kino u vrtiću

„LJETNO KINO“ CRVENOG KRIŽA PETRINJA U DJEČJEM VRTIĆU PETRINJČICA

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je page.jpg

 

U suradnji djelatnika Crvenog križa Petrinja i djelatnika dječjeg vrtića Petrinjčica, djeci koja borave u vrtiću organizirano je „ljetno kino“ u auli centralnog objekta. Djeca su se ugodno smjestila na strunjačama, jastucima i dekicama i pogledala omiljeni crtić „Pinokio“. Kako navode iz Crvenog križa, cilj je bio kroz priču Pinokio ukazati djeci na poželjne načine komuniciranja s nepoznatim osobama u svrhu razvijanja vještine samozaštite i poželjne reakcije u određenim situacijama. Bitno je dijete osnaživati da bude dosljedno sebi, da razvija samopoštovanje, pozitivnu sliku o sebi te izgraditi osjećaj sigurnosti u susretu s novim ljudima i iskustvima. Djeca su mogla vidjeti kako je Pinokio vjerovao nepoznatim osobama s lošim namjerama i koje su moguće posljedice.

Nakon odgledanog crtića, druženje se nastavilo na dvorištu, gdje su se djeca zasladila kriškama lubenice. 🙂

 

 

Zahvaljujemo djelatnicima Crvenog križa na suradnji tijekom cijele godine kroz koju našu djecu redovito uveseljavaju i dodatno obogaćuju njihova vrtićka iskustva!