Na slovo, na slovo…

NA SLOVO, NA SLOVO…

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je 20200419_2202571-1007x1024.jpg

 

Za pripremu ove aktivnosti potrebni su: jedan papirni tanjur, čavlić ili pribadača, pluteni čep, drvena špatula za kazaljku ili kazaljka izrađena od kartona. Na rubu tanjura napišite slova abecede (ili neka to učine djeca uz vašu pomoć). Na sredini tanjura probušite rupicu kroz koju s donje strane stavite čavlić, a s gornje strane kazaljku i pluteni čep. Zadatak djeci je zavrtiti kazaljku i na zadano slovo pronaći riječ koja njime počinje ili završava. Možete djetetu zadati i da piše riječi na zadano slovo. Aktivnost je primjerena djeci predškolcima. Kroz ovu aktivnost djeca razvijaju predvještine čitanja i pisanja, kasnije važne za lakše ovladavanje školskim zahtjevima. Više o vještinama važnima za polazak u školu čitajte ovdje