Neka rane postanu samo ožiljci

NEKA RANE POSTANU SAMO OŽILJCI

 

Ponedjeljak, dvanaesti dan mjeseca srpnja, ugodan, svjež, idealan za boravak na našem igralištu. Upravo tu smo u suradnji s Društvom naša djeca proveli radionicu u sklopu akcije „Neka rane postanu samo ožiljci“. Radionicu su osmislile i provele članice DND-a Zabok – pričopričalica Zvjezdana Balija, a pomoć u pripremi i provođenju naknadnih aktivnosti su joj pružile Jasenka Borovčak, Melita Hršak i Sara Premerl Peštaj. Zanimljiva priča „Kolibice, kolibice, tko u tebi živi?“ primjerena našoj svakodnevici (jer u trošnoj kolibi živjeli su miš, žaba, zec, veprić, vuk i medo, a kad se srušila složno su izgradili novu, ljepšu i sigurnu kolibu), djeci se dopala te su i sami dramatizacijom još jednom ju poslušali, a zatim su u skupinama igrali različite posebno osmišljene i organizirane igre. Bilo je tu piramida od smiješnih limenki koje je trebalo srušiti lopticom, nošenja vode u „šefljama“ (s kojima se grabi juha ili varivo), dodavanja loptice iz kantice u kanticu (preko glave,), gline, bacanja obruča, smiješne igre trčanja i povlačenja konopca. Hvala Društvu naša djeca na tome što su ponovno tu za naš vrtić i što su na ovaj način razveselili djecu!