Održan 20. Olimpijski festival dječjih vrtića za Sisačko-moslavačku županiju

U Petrinji je, u organizaciji Zajednice sportskih udruga i saveza Sisačko-moslavačke županije, održan 20. olimpijski festival dječjih vrtića Republike Hrvatske za Sisačko-moslavačku županiju.

U ime organizatora obratio se Marko Badrić, predsjednik Zajednice: „Sve je organizirano prema programu Hrvatskog olimpijskog odbora koji je nositelj te aktivnosti. Izuzetno mi je drago što se to održava na vanjskom terenu Gradskog stadiona u Petrinji, što se okupio ovako veliki broj gledatelja, naravno djece također. Vjerujem da ćemo među ovim mladim budućim olimpijcima isto tako gledati ih za desetak i više godina na olimpijskim igrama, bar nekoga od njih. Nadam se isto tako da će velika većina ove djece, koja se danas ovdje bori i nastupa u sportskoj aktivnosti i u budućnosti biti nekakvi sportaši. Nasušno nam trebaju sportaši u Republici Hrvatskoj, sve manje su aktivni, pa je ovo jedan od prvih koraka u uvođenju takvog načina života.“

Grad Petrinja podržava ovakve aktivnosti, pogotovo kada su djeca u pitanju, što je potvrdila i Ana Aleksić Pezelj, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti: „Grad Petrinje s ponosnom možemo reći da je grad sporta, potičemo sportske aktivnosti od najranije dobi i evo danas vidite upravo mjesto na kojem se nalazimo koje pokazuje zapravo koliko Grad Petrinja ulaže u sport, u sportske aktivnosti, a ovaj broj djece koji se danas okupio svakako pokazuje da sport ima nadu i da na mladima svijet ostaje, pa stoga neka danas dan protekne u sklapanju brojnih prijateljstava, druženja, fair play igre, mi smo tu da ih bodrimo, a oni da ostvaruju svoje prve nekakve sportske uspjehe.“

Olimpijski festival je otvorio sisačko-moslavački župan Ivan Celjak, te je o samom natjecanju kazao: „Vrtićka djeca su se dugo pripremala za današnju olimpijadu, za njihov dan, posebno su bila uzbuđena djeca koja su autobusima doputovala iz Novske, Lipovljana, Kutine, Popovače, Siska, ovdje u predivnu Petrinju, a vrhunac uzbuđenja je sada kada traju natjecanja, međutim nije važno tko će pobijediti, najvažnije je da se djeca danas druže, da se lijepo provode, da upoznaju nove prijatelje i naravno da mi podržavamo svake događaje u kojima sudjeluju naša djeca, jer naravno naša djeca su najvažnija.“

Što se natjecanja tiče sudjelovala su djeca iz sedam vrtića (Sisak-stari, Sisak-novi, Radost-Novska, Iskrica-Lipovljani, Kutina, Popovača i naš, najposebniji, Petrinjčica-Petrinja) i održano je u pet disciplina i za djevojčice i za dječake, a rezultati su:

– SKOK U DALJ –

– djevojčice –

1.Marieta Mezak (Kutina)

2. Lara Rendulić (Kutina)

3. Maja Cvišić (Radost-Novska)

– dječaci –

1. Matej Tomić (Radost-Novska)

2. Tomas Umiljenović (Sisak-novi)

3. Gabriel Hranitelj (Kutina)

– BACANJE LOPTICE –

– djevojčice –

1. Elma Taletović (Sisak-stari)

2. Leona Kovačević (Petrinjčica-Petrinja)

3. Evelyn Kumer (Kutina)

– dječaci –

1. Ivan Čančar (Petrinjčica-Petrinja)

2. Paolo Tominac (Sisak-novi)

3. Leon Salešević (Petrinjčica-Petrinja)

– MALI NOGOMET –

– djevojčice –

1. Sisak-stari

2. Sisak-novi

3. Kutina

– dječaci –

1. Sisak-stari

2. Kutina

3. Petrinjčica-Petrinja

– TRČANJE 50m –

– djevojčice –

1.Ilona Golja (Sisak-stari)

2. Emili Oparić (Kutina)

3. Sara Križnik (Iskrica-Lipovljani)

– dječaci –

1. Jakov Rajković (Kutina)

2. Stjepan Kusuran (Sisak-stari)

3. Jakov Dunđer (Petrinjčica-Petrinja)

– ŠTAFETA 4x25m –

– djevojčice –

1. Sisak-novi

2. Petrinjčica-Petrinja

3. Kutina

– dječaci –

1. Sisak-stari

2. Petrinjčica-Petrinja

3. Kutina

UKUPNI POREDAK JE:

1. Sisak-stari (59 bodova)

2. Kutina (58 bodova)

3. Sisak-novi (44 boda)

4. Petrinjčica-Petrinja (42 boda)

5. Radost-Novska (34 boda)

6. Popovača (32 boda)

7. Iskrica-Lipovljani (20 bodova)

Zahvaljujemo se svima koji su došli navijati i podržati svoju djecu te čestitamo našim mališanima na odličnom uspjehu u svim disciplinama!