Pod motom „I ja ću biti Olimpijac“ u Sisku održan 17. olimpijski festival dječjih vrtića SMŽ

 

SISAK – Pod motom „I ja ću biti Olimpijac“ u Sisku je održan 17. olimpijski festival dječjih vrtića SMŽ. Organizirala ga je Zajednica sportskih udruga i saveza Sisačko-moslavačke županije.

„Ovo je 17. olimpijski festival dječjih vrtića Sisačko-moslavačke županije. Kad kažemo sedamnaesti, onda je to već puno godina i možemo reći da je to zaista dobar program i kao takav će se sigurno provoditi još dugo godina. Pokretač ovog programa na državnoj razini je Hrvatski olimpijski odbor, a organizator i provoditelj Olimpijskog festivala u Sisačko-moslavačkoj županiji je Zajednica sportskih udruga i saveza Sisačko-moslavačke županije“, rekao je Josip Šimunović, predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza SMŽ.

Zbog najavljene kiše, Festival koji je trebao biti održan na Gradskom stadionu u Sisku, prebačen je u SD „Brezovica“.

„Ukupno na ovom natjecanju danas sudjeluje osam vrtića iz Sisačko-moslavačke županije : po dvadeset djevojčica i dvadeset dječaka iz svakog vrtića, znači 320 predškolaca, djece od 3 do 6 godina. Oni se natječu u disciplinama: mali nogomet – i djevojčice i dječaci, utrci na 50 metara, štafeti 4×25 metara, bacanju loptice u dalj i skoku u dalj iz mjesta“, objasnio je Šimunović.

Kako su organizatori i najavili, mala Olimpijada imala je sva obilježja velike. Podignuta je olimpijska zastava koju su do jarbola donijele učenice Školskog sportskog društva „Viktorovac“ OŠ „Viktorovac.

Položena je olimpijska zakletva koju su u ime svih natjecatelja izgovorili Viktorija Kastmüller i Ivan Šprišić iz Dječjeg vrtića „Sisak Stari“, domaćina ovog natjecanja.

Upaljen je i olimpijski plamen koji je krenuo iz Petrinje kao prošlogodišnjeg domaćina Olimpijskog festivala dječjih vrtića SMŽ. Upaljeni plamen do postolja su donijeli učenici sisačke Osnovne škole 22.lipnja.

Na Festivalu su sudjelovali dječji vrtići „Bubamara“ Glina, Dječji vrtić Kutina, „Radost“ Novska, „Iskrica“ Lipovljani, Dječji vrtić Popovača, dječji vrtići Sisak Stari i Sisak Novi.

Boje Petrinje na ovom Festivalu zajedno sa svojim odgojiteljicama branili su mališani Dječjeg vrtića „Petrinjčica“.

Navijači su, baš kao i mali sportaši dali sve od sebe, a u pravom olimpijskom duhu, svi su navijali za sve i svaki je sportski uspjeh bio pozdravljen velikim pljeskom.

Naš vrtić Petrinjčica, okitio se sa 4 medalje: Ante Barišić 3.mjesto u trčanju 50m, Štafeta 4 x 25m, dječaci Ivan Glibo, Vito Kireta, Ilija Miočević i Ivano Aleksić; Skok u dalj, Maja Jambrović 2.mjesto i Nogometaši: FiliP Matić, Benjamin Zulić, Jakov Benčak, Borna Dumbović, Viktor Pucović, Filip Kadečka, Ivano Vidović, Roko Kirin, Fran Tomić i Antun Kaurić osvojili su 2. mjesto. Bravo, bravo!!

 

 

TRČANJE 50m

POJEDINAČNI POREDAK  – DJEČACI

POREDAK

 

IME I PREZIME VRTIĆ
1. BORNA HORVAT KUTINA
2. MISLAV REPIĆ KUTINA
3. FABIJAN FILIPOVIĆ NOVSKA
3. ANTE BARIŠIĆ PETRINJČICA

 

 

ŠTAFETA  4 x 25m

POREDAK  – DJEČACI

POREDAK

 

VRTIĆ SUDIONICI ŠTAFETE
1. SISAK STARI Borna Kuruzović Devčić, Ivan Šprišić, Mislav Tole, Viktor Kolarić
2. KUTINA Šimun Marić, David Horvat, Marko Galiuć, Patrik Jurišić
3. PETRINJČICA Ivan Glibo, Ilija Miočević, Ivano Aleksić, Vito Kireta
3. SISAK NOVI Pavo Zoretić, Ante Rožanković, Leon Gršić, Vanja Nikolić

 

 

SKOK U DALJ

POJEDINAČNI POREDAK – DJEVOJČICE

POREDAK

 

IME I PREZIME VRTIĆ
1. KATJA POSAVEC SISAK STARI
2. MAJA JAMBROVIĆ PETRINJČICA
3. MAJA MARKOVIĆ SISAK NOVI

NOGOMET

 

DJEČACI

1.        mjesto   2.    mjesto  3.   mjesto
POPOVAČA PETRINJČICA SISAK STARI
     
VANJA JOZIĆ BENJAMIN ZULIĆ LEO JURIŠIĆ
MARIN KOVAČ FILIP MATIĆ NIKO BARUŠIĆ
ANTONIO JURIĆ FILIP KADEČKA TONI ŠOLIĆ
IVANO MANHARD IVANO VIDOVIĆ VITO ANDRIĆ
ROKO BOROŠAK ROKO KIRIN DOMAGOJ ROSANDIĆ
SANDRO DUMBOVIĆ FRAN TOMIĆ IVAN KOVAČIĆ
MARKO MARIĆ BORNA DUMBOVIĆ DAMJAN TREBIĆ
ARIJAN KUTLEŠA JAKOV BENČAK FILIP RAKIĆ
TRPIMIR BARTA VIKTOR PUCOVIĆ ADAM HORVAT
  ANTUN KAURIĆ DINO VUJAKLIJA

Tekst: Portal 53, Marina Preradović Kosak

Fotografije: Portal 53, Višnja Vukša pedagog, Marina Preradović Kosak, odgojiteljica

[photo_gallery_wp id=”30″]