POLJUPCI I ZAGRLJAJI DONOSE VELIKU SREĆU

ŠTO SE U VRTIĆU RADI? – POLJUPCI I ZAGRLJAJI DONOSE VELIKU SREĆU

 

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je 1614281846191-1-1372x1024.jpgInspirirani veljačom kao mjesecom ljubavi, niz naših aktivnosti u proteklom periodu usmjerili smo upravo na ljubav i na načine izražavanja ljubavi. Zajedno s djecom spoznali smo da poljupci i zagrljaji donose veliku sreću. Iako živimo u teškim vremenima koje je uzrokovao potres, ne smijemo zaboraviti na moć zagrljaja i poljubaca. Vrijeme provedeno s djetetom je dragocjeno i svakako ga treba ispuniti nježnostima, ljubavlju, zajedničkim aktivnostima, igrama i razgovorom – način je to na koji se gradi odnos s djetetom na kojem se temelji i međusobno povjerenje, poštovanje, slika djeteta o sebi… Predlažemo vama, dragi roditelji, da potražite ove divne slikovnice koje smo i mi koristili u aktivnostima s djecom i pročitajte je zajedno sa svojim djetetom.

 

Za motivaciju djece poslužile su nam slikovnica „Daj mi pusu“ i igrokaz „Ljubav“. Naučili smo da je uvijek dobro vrijeme za poljubac i da nas pusa  voljenih ljudi usrećuje. Uživali smo dok smo je čitali, a nakon toga smo se potrudili  što ljepše oslikati „Srca ljubavi“,  kojima smo obradovali svoju majčicu i uljepšali joj ovaj Valentinovski dan. Iz razgovora s djecom doznali smo da im poljupce i zagrljaje daju: roditelji, bake, djedovi, braća i sestre te neizostavno i mi odgojitelji koji velik dio vremena provodimo s  djecom u vrtiću. Omogućile smo djeci da likovno izraze ljubav i zagrljaj. Vodenim bojama slikala su boje ljubavi, a potom su crnim flomasterom nacrtala sebe u zagrljaju s osobom koja ih najviše grli. Od tijesta su modelirala srca za one koje vole. Nakon odgledane stolne predstave „Ljubav“ i  sama su se okušala u glumi, te su crtežom izrazila doživljeni igrokaz.

 

–> Kako roditeljska ljubav oblikuje djetetovu sreću za cijeli život?