Potraga za pisanicama s bakama i djedovima

U četvrtak, 28. ožujka 2024. godine, nestašni zeko prošao je kroz Češko Selo i skakutavim koracima je oko objekta Sunce prosuo sve pisanice iz svoje košarice. Čim su to čuli, u potragu za pisanicama krenula su djeca odgojne skupine “Gumbići”, a u pomoć su povela svoje bake i djedove. Tražilo se posvuda, pitalo i ptičice na granama jesu li vidjele pisanice, iskoristile mudrosti baka i djedova koje su skupili kroz godine potraga za pisanicama i zajedno surađivalo kako bi jedni drugima pomogli. Jednu po jednu, pisanica se pronašla i potraga je uspješno završila, a košarice djece pune slatkih pisanica. Zajedničko druženje ususret Uskrsu, koje je oduševilo sve prisutne, organizirali su odgajatelji skupine Andrej Pipalović i Petra Bašić. Zeki je, iako je izgubio svoje pisanice jer ih nije dobro pazio, bilo jako drago da je uspio usrećiti naše Gumbiće!