Prenošenje vode kapaljkom

PRENOŠENJE VODE KAPALJKOM

Aktivnosti za malu djecu - fina motorika 5 - YouTubeZa ovu aktivnost bit će vam potrebne manje posudice za vodu (najbolje prozirne), voda obojena prehrambenom bojom i kapaljka, kakvu možda imate kod kuće ili možete potražiti u ljekarnama. Zadatak djetetu je kapaljkom prenijeti vodu iz jedne posude u drugu. Možete pripremiti krpicu kojom dijete može obrisati stol ako prolije vodu. Aktivnost je primjerena mlađoj djeci za razvoj fine motorike ruku i koordinacije oko-ruka. O važnosti fine motorike govori to što se ona kasnije značajno odražava na uspjeh u grafomotornim aktivnostima, odnosno korištenju olovke. Brojne su aktivnosti kojima se može poticati njen razvoj i kod mlađe i kod starije djece (baratanje kvačicama, nizanje perlica ili tjestenine na špagu, provlačenje špage kroz rupice na plastičnoj bočici ili kartonu…). Zašto je to važno i kako još kroz igru poticati razvoj fine motorike čitajte ovdje!