Projekt Naš vrt

Djeca skupine ” Zmajići ” pod vodstvom odgojiteljica Ivanke Licitar i Branislave Butina , Dječjeg vrtića ” Petrinjčica ” iz objekta “Izvor” počeli su projekt ” Naš  vrt ” iz dječjeg interesa. Dječak Karlo je početkom proljeća iskopao rupu na igralištu i u nju s ostalom djecom stavio sjemenke kukuruza. Nakon toga tražio je zemlju i posudu jer je uočio na igralištu maslačke koji su već imali sjemenke. Tako smo došli na ideju pravljenja vrta . Dolaskom toplijeg vremena kroz par dana dogovorili smo suradnju s roditeljima, donošenja sjemenki povrća , cvijeća, zemlje i posudica za sijanje i sadnju. Odgojiteljica Ivanka Licitar je dogovorila s roditeljem Domagojem Barićem , inače vlasnikom građevinskog obrta “BARKOP “da napravi gredice za povrtnjak, što je on u kratkom roku napravio na veselje djece. Donirao je i boje na bazi vode kako bi se djeca likovno izrazila na gredicama. Roditelji su donirali i kistove za bojanje. Kroz par dana kamionom je dovezao zemlju za povrtnjak , a uključili su se i ostali roditelji donirajući nam zemlju iz vreća. U likovnom izražavanju uključili su se i roditelji , što je djecu jako razveselilo. Sad preostaje sadnice presaditi u ukrašene gredice , promatrati njihov rast i razvoj, i naravno čekati plod. Cilj je bio razviti naviku jedenja zdrave hrane , razviti radne navike, osjećati brigu za biljke i pobuditi interes djece za istraživačke aktivnosti o uzgoju biljaka i stvaranje povrtnjaka na vrtićkom dvorištu.