RODITELJ SKUPINE LOPTICE POSTALI BLISKI SURADNICI SVETOG NIKOLE

Jedno poslijepodne od 17 do 20 sati, sobu dnevnog boravka  skupine Loptice, Dječjeg vrtića Petrinjčica, odgojiteljice su pretvorile  u radionicu Svetog Nikole.  Dva tjedna prije održavanja same radionice, odgojiteljice Anabela Kunert  i Maja Latin, roditeljima su uputile zamolbu za prikupljanjem otpadnog materijala koji će im biti potreban za nikolinjsku radionicu. Kako su odgojiteljice uočile da male  Loptice svakodnevno pokazuju zanimanje za glazbu osmislile su niz aktivnosti s ciljem da kroz pjevanje, ples, sviranje, slušanje glazbe i različite oblike izražavanja razvijaju svestranu kreativnost i individualnost svakog djeteta te doprinose cjelovitom razvoju svakog djece ove skupine. Roditelji su, na poticaj odgojiteljica, slijedili interese svoje djece te  izradili nove glazbene instrumente: bubnjeve, gitare, šuškalice i sl.  Ujutro na dan svetog Nikole, dobre Loptice, koje su danima nestrpljivio iščekivale dolazak Svetog Nikole, razveselile su se glazbenim instrumentima koji su ih dočekali u čizmicama. Odmah su zasvirali na  njima. Uz pratnju glazbenih instrumenata Loptice su veselo proslavile blagdan Svetog Nikole. Veselje koje su kod djece izazvale igračke izrađene samo za njih, pokazuju da je najskuplji i najposebniji  poklon onaj koji je napravljen od srca, u koji su utkani ljubav i vrijeme roditelja, a to se ne može kupiti novcem.