Šarene maske na Petrinjskom fašniku

U subotu, 14. veljače 2026. godine, sudjelovali smo na 29. Petrinjskom fašniku koji je održan u balon dvorani na Gradskom rukometnom stadionu. Vesela i razigrana atmosfera ispunila je dvoranu čim su u nju zakoračili naši mališani spremni pokazati svoje maštovite maske, plesne korake i vedre osmijehe. Našu ustanovu predstavljale su starije odgojne skupine (Žabice, Sovice, Slonići, Tigrići, Zečići, Kružići, Gumbići, Bubamare, Pčelice i Zvjezdice), kao i djeca iz programa predškole, u pratnji svojih odgojiteljica. Posebnu podršku djeci pružile su i naša ravnateljica i pedagoginje.

Mašta je i ove godine bila na visokoj razini! Dvoranom su prošetale šarene lego kockice, kraljevi i kraljice srca, veseli pokloni i razigrani Kupidi, zatim umiljati zečići i žabice, simpatični dalmatineri, zmajevi, vrijedne pčelice i srca. Šarenilo kostima pretvorilo je dvoranu u pravu bajku punu boja, smijeha i dobre energije.

Uz naš vrtić, u programu su sudjelovale i Petrinjske mažoretkinje, dječji zborovi, Zumba kids te Plesni klub Petrinia, koji su svojim nastupima dodatno zagrijali atmosferu. Glazba, ples i dječji smijeh odzvanjali su dvoranom i širili radost među svim posjetiteljima. Na kraju programa smo se svi zajedno počastili finim i mirisnim krafnama. Uz slatke zalogaje i prepričavanje dojmova, zaključili smo još jedan nezaboravan fašnički dan.

Ponosni smo na naše male maškare koje su hrabro, razigrano i s puno veselja predstavile naš vrtić. Zahvaljujemo roditeljima na trudu oko pripreme kostima te organizatorima na još jednom uspješnom i veselo organiziranom fašniku.

29. Petrinjski fašnik organizirala je Turistička zajednica Grada Petrinje u suradnji s tvrtkom Poslovne zone Petrinja, pod pokroviteljstvom Grada Petrinje, a cijeli događaj još je jednom pokazao koliko zajedništvo i dječja radost mogu uljepšati naš grad.