Slatke kuglice s kokosom

URADI SAM – SLATKE KUGLICE S KOKOSOM

U sklopu metodičkih vježbi iz kolegija Metodike upoznavanja okoline 2 na Učiteljskom fakultetu: Odsjek u Petrinji, pod vodstvom profesorice Edite Rogulj, studenti su se odlučili pridružiti “Vrtiću od kuće”. Obzirom da u ovim neobičnim vremenima nisu u mogućnosti dolaziti u Dječji vrtić Petrinjčica i družiti se s djecom, vrijedni studenti su odlučili snimati aktivnosti kako bi djeci uveseljavali dane koje provode kod kuće.

Studentice 3. godine Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, Ivona Prćić i Ljubica Pranjić pripremile su ovu “slatku” video-aktivnost. Slatke kuglice s kokosom jednostavna su i brza slastica bez pečenja pa ih djeca mogu samostalno napraviti. Brojanjem sastojaka ponavljaju brojeve, a oblikovanjem kuglica razvijaju finu motoriku. Na kraju je njihov trud nagrađen ukusnim desertom i ponosom zbog vlastitog uspjeha. Dobar tek! 🙂