Slikopriča Snalažljiva bubamara

SLIKOPRIČA SNALAŽLJIVA BUBAMARA

 

Draga djeco,

znamo da jako volite priče, pa vam zato za početak tjedna donosimo priču o Snalažljivoj Bubamari. Što znači “biti snalažljiv”? Pokušajte ispričati priču sami prema donjim slikama i otkrijte što se dogodilo Bubamari i zašto ju zovemo “snalažljiva”. Nadamo se da će vam se priča svidjeti. 🙂

Naš predškolac Patrik izradio je i vlastitu slikopriču Snalažljiva bubamara. Nacrtao je, obojao i napisao priču!

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je IMG_20200525_123507-1365x1024.jpg

 

Važno roditeljima

Već smo pisali o važnosti poticanja razvoja govora djece, kako kroz svakodnevne razgovore, tako i kroz čitanje i pričanje priča. Slikopriče su djeci bliske i mogu ih voditi kroz prepričavanje priče koju su već čuli (kako to djeca obično rade listajući slikovnice) ili ih mogu voditi kroz pričanje nove priče. Cilj je da djeca na slikama uoče likove u priči, okolnosti situacije, problem koji se javlja, način na koji ga likovi rješavaju… Djeca pričanjem priče, osim vještina izražavanja, usvajaju i nove riječi, zaključuju, razvijaju svoju maštu i kreativnost. Ako dijete zapne u stvaranju priče, pokušajte ga potaknuti otvorenim pitanjima (onima na koja mogu odgovoriti s više od riječi da ili ne).

 

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je 1-4-1365x1024.jpg

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je 2-3-1365x1024.jpg

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je 3-3-1365x1024.jpg

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je 4-3-1365x1024.jpg

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je 5-2-1365x1024.jpg