Suncokreti obilježili Svjetski dan jabuka

 

Povodom „Petrinjskog zelenog utorka“ djeca odgojne skupine „Suncokreti “ u pratnji svojih odgojiteljica Marije Pavelić Tintor i Gordane Pećirko, ravnateljice Nataše Vidović te pedagoginje Višnje Vukša, posjetila su Zelenu kuću i tom prilikom saznala nešto više o tom ukusnom i zdravom voću – jabuci. Nastavak je to prošlogodišnje suradnje između Dječjeg vrtića Petrinjčica, Zelene kuće i Udruge Humanika, gdje djeca kroz zajedničke projekte i radionice uče o autohtonim sortama voća, zdravoj prehrani kao i o ostalim zdravim načinima življenja.

Zelena kuća je taj dan obilježila akcijom pod sloganom „Moćna voćka – jabuka“.

Djeca su, zajedno sa gradonačelnicom Viktorijom Kaleb, izrađivala čaše i tanjuriće za degustaciju zdravih prirodnih sokova i poslastica od jabuka, koje je za njih sa puno mašte i ljubavi pripremila Marina Kušan Hadžić, predsjednica Centra Humanika.

„Suncokreti“ su svoje likovne radove na temu „Jabuka“ izložili po zidovima „Zelene kuće„ i tom gestom se zahvalili domaćinima na srdačnom gostoprimstvu.

 

Tekst: Gordana Pećirko, odgojitelj savjetnik

Fotografije: PS portal: Gordana Pećirko, odgojitelj savjetnik

[photo_gallery_wp id=”36″]