VAŽNA OBAVIJEST RODITELJIMA O ORGANIZACIJI RADA OD 01.06.2020.

VAŽNA OBAVIJEST RODITELJIMA O ORGANIZACIJI RADA OD 1.6.2020.

Poštovani roditelji/skrbnici,

sukladno uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja za rad vrtića u narednom periodu, izdvajamo najvažnije smjernice za dovođenje djeteta u vrtić. Molimo vas da službene upute i preporuke proučite i slijedite u daljnjem postupanju s ciljem zaštite djece, vas i nas. Također, molimo vas za razumijevanje i suradnju, posebno u prvim danima dolaženja. Prema potrebi, a ovisno o uspješnosti ovog plana, vrtić će vas obavijestiti o eventualnim promjenama u organizaciji.

 • Djeca se primaju u vrtić do 9 sati. Vrata vrtića su zaključana te nije dozvoljeno dulje zadržavanje roditelja/skrbnika u prostorijama vrtića, a ulaženje je dozvoljeno samo prema donjim uputama. Molimo vas da se ispred ulaza vrtića ne zadržavate i pridržavate preporučenog razmaka. U pratnji jednog djeteta je uvijek samo jedna odrasla osoba.
 • Na ulazima se nalaze dezbarijere (podloge) s dezinfekcijskim sredstvom za dezinfekciju obuće, a dostupna su i dezinfekcijska sredstva za ruke (djeca peru ruke pri ulasku u sobu) te molimo roditelje da pri svakom ulasku dezinficiraju obuću i ruke.
 • Kako bismo smanjili cirkulaciju ljudi kroz vrtić, a kako nismo u mogućnosti organizirati preuzimanje djece na ulazu vrtića, ulazak djece u vrtić organiziran je posebno za svaki objekt:

 

  • IZVOR roditelj/skrbnik zvoni na glavnom ulazu, dočekuje ga zaposlenik ustanove i uvodi u pretprostor vrtića gdje je organiziran prihvat djece.
  • SLAP – roditelj/skrbnik odvodi dijete na stražnje (dvorišni) ulaz njegove sobe, predaje dijete odgojiteljici na vratima i odlazi istim putem natrag prema izlazu.
  • KAPLJICA – roditelj/skrbnik na ulaznim vratima predaje dijete odgojiteljici.
  • DUGA – roditelji/skrbnici djece iz soba u prizemlju (Ptičice, Vjeverice, Ježići) predaju djecu na sporednim dvorišnim ulazima u sobe odgojiteljici, dok roditelji/skrbnici djece koja su u sobama na prvom katu (Zečići i Tratinčice) zvone na glavnom ulazu gdje zaposlenik vrtića preuzima dijete i odvodi u sobe na katu.

 

 • Pri odvođenju djece iz vrtića roditelji u svim objektima zvone na glavnom ulazu.
 • Roditelji/skrbnici se ne zadržavaju u prostorima vrtića i na ulazima u skupine pri dovođenju i odvođenju djece, kratko prenose isključivo nužne informacije odgojiteljicama, a za sve ostale potrebne informacije mogu telefonski kontaktirati vrtić i odgojiteljice, kako bi se izbjeglo okupljanje većeg broja ljudi u vrtiću i ubrzao proces dovođenja i odvođenja.
 • Roditelji/skrbnici (ili druge osobe u pratnji djeteta) ne dovode/odvode dijete u slučaju simptoma respiratornih bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), izrečene mjere samoizolacije ili saznanja o zarazi ili kontaktu sa zaraženom osobom.
 • Dijete koje ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ima izrečenu mjeru samoizolacije ili je zaraženo s COVID-19, ne smije se dovoditi u vrtić, a o istome roditelji treba obavijestiti vrtić.
 • Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu nego se javljaju telefonom ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.
 • Roditelji/skrbnici vode evidenciju o izmjerenoj tjelesnoj temperaturi djeteta svakog jutra prije dolaska u vrtić u bilježnicu ili na papir te je donose svakodnevno u ustanovu gdje ju odgojiteljice/zdr.voditeljica svakodnevno provjeravaju.
 • Ako djeca razviju simptome COVID-19 tijekom boravka u ustanovi, odgojiteljice/zdr.voditeljica odmah obavještavaju roditelje, koji u najkraćem roku trebaju doći po dijete. To znači da je kod sumnje na povišenu tjelesnu temperaturu te kod pojave respiratornih simptoma (kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa) neophodno djetetu u vrtiću ili školi izmjeriti tjelesnu temperaturu.
 • Do daljnjeg je u vrtić zabranjeno donositi jastučiće, dekice, igračke, plišane igračke, hranu. Napominjemo da se rođendani djece obilježavaju bez unošenja hrane i pića.
 • Ruksaci djece (označeni imenom i prezimenom djeteta) s potrebnim stvarima djeteta (više rezervne odjeće, pidžama, dude, bočice) u vrtić se prvi put donose pri prvom dolasku (ponedjeljak), a potom svakog petka za idući tjedan.

 

Upute HZJZ za rad vrtića od 25.5.2020.

Dodatne_preporuke_HZJZ za_vrtiće

Preporuke za rad s djecom rane i predškolske dobi u dječjem vrtiću MZO

 

Zahvaljujemo se na razumijevanju i suradnji!