Žabice idu u školu

ŽABICE IDU U ŠKOLU

 

Djeca iz skupine Žabice sa svojim odgojiteljicama polako se opraštaju od vrtića i pripremaju za polazak u školu. Na završnoj svečanosti u vrtiću, razveselili su svoje roditelje, braću i sestre veselim programom bogatim pjesmama, tradicijskim i pokretnim igrama te recitacijama (program je održan uz pridržavanje epidemiološkim mjerama). Djeca su kući ponijela svoje bilježnice-To sam ja, svojevrsni podsjetnik na vrtićko doba i pozitivnu sliku o sebi, diplome za uspješno završeni program odgoja i obrazovanja u skupini te poklon pakete s priborom za školu koje je vrtić osigurao iz pristiglih donacija.

Kako bi se što bolje pripremili za polazak u školu i uključivali se u širu zajednicu, skupina je, na opću radost, provela jednodnevni izlet u Hrastovici. Putovanje autobusom je bio tek početak jedne nezaboravne avanture. Djeca su sudjelovala u radnim aktivnostima i druženju s korisnicima Inkluzivne farme. Posjetili su i školu, upoznali učiteljice te se osvježili na Bartolovcu uz izvorsku vodu i sladoled. Puni energije i veselog duha nastavili su druženje kod prijatelja Josipa i na pikniku jednog obiteljskog imanja. Puni dojmova, doživljaja i radosti vratili su se u vrtić autobusom i najboljom vozačicom Anamarijom uz misao “Idemo opet”. 🙂