Zagrabi i prebaci!

ZAGRABI I PREBACI!

U sklopu metodičkih vježbi iz kolegija Metodike upoznavanja okoline 2 na Učiteljskom fakultetu: Odsjek u Petrinji, pod vodstvom profesorice Edite Rogulj, studenti su se odlučili pridružiti “Vrtiću od kuće”. Obzirom da u ovim neobičnim vremenima nisu u mogućnosti dolaziti u Dječji vrtić Petrinjčica i družiti se s djecom, vrijedni studenti su odlučili snimati aktivnosti kako bi djeci uveseljavali dane koje provode kod kuće.
 
Video-aktivnost rad je studentica 3. godine Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, Petre Franić i Lune Palac. Aktivnost je vrlo jednostavna i za njenu pripremu mogu se koristiti razni materijali koje pronađemo kod kuće. Potrebne četiri posudice, žlica te kamenčići, čepovi, gumbi i slični predmeti. Aktivnost je poticajna za usvajanje vještine brojanja, razvoj fine motorike, koncentracije i koordinacije ruke-oko. Ukoliko djeca traže veći izazov, aktivnost možete prilagoditi na način da predmete prebacuju pomoću pincete.