Zašto je temperament važan?

ZAŠTO JE TEMPERAMENT VAŽAN?

 

Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba u suradnji s Gradom Zagrebom izdala je priručnik “POGLEDAJTE SVIJET IZ MOJIH CIPELA: Zašto je temperament važan?”. Autorice priručnika su socijalna pedagoginja Dora Kralj, klinička psihologinja Vlatka Križan i socijalna radnica Nikolina Škrlec.

Priručnik je objavljen kao dio psiho-edukativne podrške roditeljima u vrijeme koronakrize, obzirom da se posebno bavi vrlo osjetljivom, povučenom te aktivnom/ distraktibilnom djecom, koja posebno mogu reagirati na stres i traumu.

Priručnik u PDF-u možete preuzeti i čitati ovdje: POGLEDAJTE SVIJET IZ MOJIH CIPELA: Zašto je temperament važan?

“Nema osobe koja se priprema na roditeljstvo, a da ne razmišlja i ne mašta o svome djetetu…Što kada se slika o djetetu s njegovim rođenjem promijeni, kada dijete pokazuje neke emocije i ponašanja s kojima se roditelji ne znaju nositi, ne razumiju ih te se u njima bude osjećaji bespomoćnosti, nemoći i krivnje?”

Pročitajte više o priručniku na internetskoj stranici Poliklinike!