ZASTRAŠUJUĆA MOĆ BUNDEVE

 

Petrinja; 7.11. 2018.g.

Djeca odgojne skupine „Suncokreti“ iz  Dječjeg vrtića Petrinjčica posjetila su Zelenu Kuću, gdje su  sudjelovala u radionici “Zastrašujuća moć bundeve“,  projekt kojega su u sklopu Petrinjskog Zelenog utorka,  organizirale Zelena Kuća i Centar Humanika.

Tom prilikom djeca su saznala  zašto je bundeva tako zdrava namirnica i vidjela kako se od nje pripremaju ukusne slastice, hranjivi namazi, smoothiji i sokovi. Imala su priliku kušati kruh sa bučinim sjemenkama, zasladiti se slatkim kuglicama – bundevicama i  krem kolačićima od bundeve, što im se osobito svidjelo.  Po završetku degustacije svi zajedno su zaključili da je bundeva ukusna i jako zdrava, pa su odlučili da će je ubuduće  što više koristiti u prehrani.

Suncokreti su prostor igraonice ukrasili svojim maštovitim papirnatim bundevama i upakirali si poklone  – koštice bundeve, koje će nositi u vrtić i na proljeće ih zasaditi u svom eko – vrtu.

 

Tekst: Gordana Pećirko, odgojitelj savjetnik

Fotografije: Gordana Pećirko, odgojitelj savjetnik ; Portal 53.

[photo_gallery_wp id=”38″]